Манчестър Сити е първият отбор, който достига 4 поредни финала във ФА Къп. Снощи "гражданите" го сториха след обрат до 2:1 над Саутхемптън.
За последно възпитаниците на Пеп Гуардиола триумфираха през 2022/2023 срещу Манчестър Юнайтед. След тов загубиха финалите през 2024 точно от Юнайтед, а миналата пролет - срещу Кристъп Палас.
Вторият финалист ще бъде излъчен довечера измежду Челси и Лийдс на "Уембли". Финалът ще е на 16 май.



10:32 / 26.04.2026
2151










