Манчестър Сити разгроми с 4:0 Ливърпул като домакин в дербито от четвъртфиналите в турнира ФА Къп. Двубоят се игра на стадион "Етихад" в Манчестър.
"Гражданите" бяха по-активният отбор през първата част и това даде резултат в 39-ата минута. Тогава Нико О'Райли беше фаулиран от Върджил Ван Дайк в наказателното поле и домакините получиха дузпа. С изпълнението се нагърби Ерлинг Холанд и хладнокръвно откри резултата.
В добавеното време на първото полувреме норвежкият нападател удвои преднината на своя тим, след като Антоан Семеньо го намери по страхотен начин и той реализира с удар с глава.
В 50-ата минута Раян Шерки изведе по прекрасен начин Семеньо зад гърба на на защитата, а ганаецът прати топката покрай Мамардашвили за 3:0. Седем по-късно Холанд оформи хеттрика си, след като Нико О'Райли вместо да завършва сам отклони към съотборника си, който на празна врата не сбърка и оформи крайното 4:0.
В 64-тата минута "мърсисайдци" получиха дузпа, но тя бе пропусната от Мохамед Салах.



16:35 / 04.04.2026
2775










