Манчестър Сити се класира за финала на ФА Къп, след като победи с 2:1 Саутхемптън в полуфинален двубой, игран на стадион "Уембли" в Лондон.
Втородивизионният тим поведе в резултата в 79-ата минута, когато Фин Азаз стреля от границата на наказателното поле и отбеляза красиво попадение.
"Гражданите" реагираха мигновено и след само четири минути Джереми Доку стреля, топката рикошира в защитник и се озова в мрежата - 1:1. След още четири испанецът Нико изстреля фамозен удар от 30-тина метра и донесе успеха на своя тим.
На финала Манчестър Сити ще играе срещу победителя от двубоя Челси - Лийдс, който ще се проведе утре от 17:00 отново на "Уембли".



21:12 / 25.04.2026
5822










