Капитанът на Ливърпул Върджил ван Дайк се извини на привържениците на клуба и каза, че отборът му се е "предал“, след като бяха изхвърлени от ФА Къп от Манчестър Сити, предаде BBC Sport.

"Мога само да се извиня на феновете за това, което показахме, особено през второто полувреме“, каза 34-годишният централен защитник.

"Очевидно излизаш с правилните намерения от съблекалнята [след полувремето], да се надяваме да вкараш за 2:1 възможно най-скоро, за да промениш играта.

"Случва се обратното и да се върнеш от 3:0 очевидно е много трудно тук - но също така не бива да се предаваш и може би в един момент това се случи.

"Разочаровахме феновете си, разочаровахме себе си и мениджъра.

"Начинът, по който играхме през второто полувреме, особено, сигурно боли всички. Определено мен ме боли.

Именно нарушението на Ван Дайк срещу Нико О'Райли даде възможност на Ерлинг Холанд да даде тласък на разрушителната игра на Сити от дузпата в 39-ата минута.

Резултатът и представянето на Ливърпул увеличават натиска върху мениджъра Арне Слот, който изведе клуба до титлата във Висшата лига в първия си сезон начело миналата година.

За своя мениджър Ван Дайк каза: "Това е нещо, което трябва да направим заедно, нали? Очевидно той е отговорен като мениджър, но ние сме тези на терена, които трябва да го направят.

"Всъщност сега ПСЖ ни чака. Гледах ги малко в петък. Ще бъде много трудно отново. Така че трябва да сме готови психически възможно най-скоро.

Ливърпул пътува до Париж в сряда, преди да приеме френския шампион следващия вторник.

Пети във Висшата лига, те приемат Фулъм между тези два мача в друг ключов мач в опита си да се класират за Шампионската лига през следващия сезон.

"Ако искаме да направим нещо от този сезон, тогава трябва да се опитаме да направим нещо специално в следващите три мача“, каза Ван Дайк.

"Опитвам се да измисля как можем да обърнем тази ситуация. Преживяваме това почти 75% от сезона.

"Връщаме се към мачове, в които сме победени по интензивност или по това колко наистина искаме да се борим. Трудно е да се приеме и всеки трябва да се вгледа в себе си,“ завърши Върджил ван Дайк.