Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) спечели детския футболен турнир за Купата на M&BM, който се проведе на стадион "Ивайло“ във Велико Търново. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът“ и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Велико Търново. Участваха 8 отбора, съставени от момчета, родени след 1 януари 2013 година.
Във финалния мач малките локомотивци, водени от треньора Владимир Русев, разгромиха домакините от Етър ВТ с 5:1.
Третото място зае тимът на Ботев (Дебелец) след успех с 3:0 над Академик (Свищов) в малкия финал.
Петата позиция в крайното класиране бе за Спартак (Плевен), който победи ФК Севлиево с 4:0.
На седмо място завърши отборът на Левски (Лясковец) след минимален успех с 2:1 над ОФК Павликени.
Всички отбори получиха футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор M&BM. Шампионите от Локомотив (ГО) бяха наградени от Ани Радоева - маркетинг мениджър на M&BM. В награждаването се включиха още председателят на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново Бончо Генчев, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, Николай Христозов - главен координатор на Асоциацията на българските футболисти и др.
Бяха раздадени следните индивидуални награди:
най-добър вратар: Мартин Иванов (Локо ГО)
най-добър защитник: Никола Аврамов (Етър ВТ)
най-добър полузащитник: Мартин Савчев (Ботев Дебелец)
най-добър нападател: Петър Петков (Етър ВТ)
голмайстор: Калоян Антонов (Локо ГО)
най-техничен състезател: Пламен Николов (Спартак Плевен)
най-полезен състезател: Лъчезар Петров (Академик)
най-добър състезател на турнира: Боян Караниколов (Локо ГО)
най-добър треньор: Владимир Русев (Локо ГО)
Награда за принос към турнира: Павел Петров – управител на M&BM.


















10:51 / 31.05.2024
1720










