Отборът на Аталанта ще бъде съперник на Ювентус във финала на турнира за Купата на Италия.

В реванш от полуфиналната фаза на състезанието бергамаските се разправиха у дома с Фиорентина с 4:1. В първия мач "виолетовите“ спечелиха с 1:0. Така с общ резултат 4:2 Аталанта се класира за мача за трофея.

В реванша полузащитникът Теун Коопмейнерс даде тон с гол в 8-ата минута за домакините. 5 минути по-късно попадение на Джанлука Скамака бе отменено заради нарушение след намеса на ВАР.

В 53-ата минута Фиорентина остана с 10 души, след като сръбският бранител Никола Миленкович получи директен червен картон за балтия.

В 68-ата минута гостите стигнаха до равенство, след като Лукас Мартинес Куатра вкара за 1:1.

В 75-ата минута Скамака все пак стигна до гола си в мача, отбелязвайки за 2:1 след асистенция на Шарл Де Кетеларе.

В добавеното време на мача Аталанта набута още два гола, като първо в 4-ата минута на продължението точен бе Адемола Люкман, а четири минути по-късно той асистира на Марио Пашалич за крайното 4:1.

Финалът между Аталанта и Ювентус е на 15 май.