Уилиам Трост-Еконг бе избран за Играч № 1 за Купата на Африка. Централният защитник на Нигерия достигна финала, който отборът му загуби от домакина Кот д'Ивоар. Въпреки това той получи наградата заради силните си изяви и трите вкарани гола, два от които бяха в полуфиналите и мача за трофея.

Трост-Еконг бе на терена във всяка една минута от 6-те двубоя. 30-годишният бранител получи почивка единствено в последната среща от груповата фаза при успеха с 1:0 над Гвинея-Бисау.

Капитанът на Нигерия има възможност да премине в саудитското първенство през лятото, тъй като интересът към него е истински и силен. В момента той носи екипа на гръцкия ПАОК, където е съотборник с капитана на националния ни отбор Кирил Десподов. С местния гранд този сезон Трост-Еконг е участвал в 22 мача от всички турнири. В тях е направил една асистенция и е получил 4 жълти картона за 1875 минути на терена.