Екваториална Гвинея разби домакина Кот д'Ивоар с 3:0 в последен мач и за двата тима от груповата фаза на Купата на африканските нации.

Срещата се проведе на олимпийски стадион "Аласан Уатара" в Абиджан.

Емилио Нсуе откри резултата с гол в 42-ата минута. В края на първата част "слоновете" изравниха чрез Ибрахим Сангаре, но попадението беше отменено поради засада.

Нападателят на сръбския гранд Цървена Звезда Жан-Филип Красо също отбеляза за "Бряг на слоновата кост" в 67-ата минута, но и този гол беше отменен.

Пабло Ганет покачи за 2:0 за Екваториална Гвинея в 73-ата, а само 2 по-късно Нсуе направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи Джаник Буйла в 88-ата минута.

С успеха Екваториална Гвинея спечели група "А", събирайки 7 точки. Кот д'Ивоар са на трето място и почти сигурно продължават напред към следващата фаза като един от най-добрите 4 тима, завършили на предпоследна позиция в своята група.