Марица (Пловдив) затрудни изключително много силен отбор от Първа лига, но приключи участието си в турнира за Купата на България, предаде репортер на "Фокус". Жълто-сините отстъпиха на борещия се за медали ЦСКА 1948 с 0:1 в 1/16-финален двубой, който се игра на стадиона в пловдивския квартал "Кършияка".

Георги Русев (72) отбеляза единственото попадение в срещата.

"Армейците" бяха по-активният отбор на терена и създадоха доста положения пред противниковата врата, но точността им изневеряваше.

Още във втората минута Георги Русев отправи коварен шут, но вратарят на домакините Илия Николов. Малко по-късно Емил Виячки и Валери Домовчийски се сдърпаха в половината на гостите и трябваше реферът Ел-Хатиб повече от минута да успокоява двамата, но не им показа картон.

Последва серия от удари на Парвиз Умарбаев, Ивайло Чочев, Педро Енрике и Аерон Зинга, които обаче не намериха целта.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и гостите продължиха да пропускат.

Така се стигна до 72-ата минута, когато резултатът бе открит. Това стана след една отбита топка, която попадна право на крака на Георги Русев. Той шутира от движение и след рикошет в гредата топката опъна мрежата зад Илия николов за 0:1.