Ливърпул е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Мърсисайдци се наложиха с 3:2 при гостуването си на Виляреал в реванша от полуфиналите и чакат победителя от днешния мач между Реал Мадрид и Манчестър Сити.

Виляреал изигра блестящо в тактическо отношение първо полувреме, като поведе с 2:0 и заличи пасива си от загубата на "Анфийлд". Ливърпул обаче излезе преобразен след почивката, за което много помогна появата на Луис Диас. Фабиньо намали в 62-ата минута, а Диас изравни малко по-късно. Пълният обрат стана след попадение на Садио Мане четвърт час преди края.

Ливърпул достигна 10-и финал в турнира на шампионите, а повече имат само Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен) и Милан. Впечатляващо е, че отборът на Юрген Клоп спечели всяко от шестте си гостувания в настоящото издание на Шампионската лига.