Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 17-ия кръг на Efbet лига. Гарсия даде аванс на гостите с попадение от дузпа в 12-ата минута, но Димитър Илиев възстанови равенството с гол в 37-ата минута също от дузпа. Варненци вече са в серия от десет мача без загуба, като записаха 4 успеха и 6 равенства. Главният съдия Георги Давидов подмина нарушение на Виктор Попов за втори жълт и респективно червен картон през второто полувреме, което изнерви допълнително домакините.

С това равенство Черно море събра 29 точки и излезе на втората позиция. Също толкова точки имат ЦСКА и Ботев Пловдив, но "армейците" са играли четири мача по-малко. Локомотив остава седми с 24 точки, колкото има и Берое, но старозагорци имат предимство в директния мач.