Шампионът на България от сезон 2026/27 в Първа футболна лига - Левски ще привлече централния защитник Етиен Юте Кинкуе, ако успее да елинимира гръцкия първенец АЕК (Атина) и влезе в основната фаза на Шампионска лига. 

Това твърди страницата за трансферни слухове transferibg в Instagram.

Французинът от камерунски произход в момента е свободен агент, а за последно носи екипа на френския Льо Авър. 

Кинкуе е на 24 години и е висок 196 см. Цената му в момента според специализирания сайт за цени на футболисти - transfermarkt.com е 2.5 милиона евро, но през 2024-а година е струвал 8 милиона евро. 

Кариерата си Етиен Юте Кинкуе стартира в школата на Троа, а през 2019-а година преминава в редиците на италианския колос Интер, за който играе във формацията до 19 години. 

През 2021-а година акостира в гръцкия колос Олимпиакос, но играе само за втория тим и в началото на януари 2023-а година преминава в Льо Авър, където игра до това лято. 

Кинкуе има 59 мача във френския футболен елит. Той е бивш национал на Франция до 17 и до 21 години. За първата формация има 8 мача и 1 гол, а за 21-годишните записва 1 участие - през 2024-а година.