Футболистите на Реал (Мадрид) смятали тренировките на вече бившия си наставник
Чаби Алонсо за прекалено натоварващи от тактическо естество. Играчите непрекъснато се оплаквали от прекалено големия обем с информация, който е трябвало да поемат, твърди Marca.
Според информацията, прекаленото наблягане от страна на испанския специалист върху тактическата работа се разпространило и върху неговите асистенти и по-конкретно в работата на
Себас Парило.Футболистите изпадали в истински дискомфорт, след като повече хора им обяснявали какво трябва да правят.
Допълва се, че всичко това,
"превръщало цялата работна обстановка в много лоша“. Подчертава се, че
Алонсо до последно налагал на играчите вижданията си, въпреки че бил напълно наясно, че те няма как да бъдат реализиране в пълна степен. Испанецът правел всичко възможно за да ускори интеграцията на идеите си сред футболистите.
Бясното темпо, с което опитвал да налага идеите си и проблемите с усвояването на концепцията на треньора от футболистите довели отбора до тотално объркване на играчите.
Алонсо бил недоволен от футболистите си, а играчите – от
Алонсо.Както е известно,
Чаби Алонсо пое Реал миналото лято. Той бе освободен от поста на 12 януари.