Левски победи Хебър с 1:0 у дома в последния неделен мач от осмия кръг на Първа лига. Това бе първи двубой за домакините от "Георги Аспарухов" в първенството от 13 август. Впоследствие възпитаниците на Николай Костов отложиха срещите си в родния шампионат, за да се фокусират върху Лигата на конференциите. Там "сините" достигнаха плейофите, но отпаднаха с общ резултат 1:3 от Айнтрахт Франкфурт.

Както в реванша срещу Апоел Беер Шева, сега отново Роналдо донесе успеха с попадение в продължението на втората част. Бразилецът се разписа в петата минута на добавеното време, преодолявайки стража Матвей Игонен. По същия начин столичани изравниха в 95-та минута срещу Айнтрахт, благодарение на Асими Фадига.

Левски изпревари днешния си съперник и заема осмо място с 12 точки от 6 мача. Хебър е девети с 11 точки.

След паузата за националните отбори 26-кратните шампиони на България ще посрещнат Пирин Благоевград в отложен двубой от шестия кръг на 14 септември от 20:30 часа. Хебър също ще играе с Пирин, но на 18 септември в Пазарджик от деветия кръг на Първа лига.