Лудогорец се класира за плейофите на Лига Европа. След Левски, който достигна тази фаза в Лигата на конференциите по-рано днес, същото стори и българският първенец във втория по сила европейски клубен турнир. "Орлите" спечелиха с разгромното 5:1 на реванша в Разград и с общ резултат 6:3 продължават напред.

Бърнард Текпетей откри в 25-та минута, но Дембо Дарбо изравни само 4 по-късно. Якуб Пьотровски изведе отново домакините напред в 47-та минута, а Текпетей отново бе точен в 3 минути след това. Пьотровски се разписа за втори път в 58-та минута, а капитанът Кирил Десподов оформи крайния резултат в 67-та.

В плейофите Лудогорец ще се изправи срещу амстердамския гранд Аякс. Следващият четвъртък е двубоят на "Хювефарма Арена", а реваншът е седмица след това в Нидерландия.