Димитър Янакиев и Христомира Поповска започнаха с успехи участието си индивидуално в турнира по бадминтон от Европейските игри, които продължават в Полша.
В първия си мач от груповата фаза Янакиев спечели срещу Данило Боснюк (Украйна) с 21:6, 16:21, 21:19 за малко повече от час игра.
Следващият съперник на българина ще бъде Аде Рески Двикахьо (Азербайджан).
Поповска спечели без игра след отказ на противничката й Едит Урел (Швеция). Следващата съперничка на българката ще бъде Полина Бухрова (Украйна).



12:25 / 26.06.2023
1412










