Отборът на Брайтън победи като домакин Саутхемптън с 3:1 в мач от 37-ия кръг във Висшата лига.

Еван Фъргюсън в 29-ата и 40-ата минута и Паскал Грос в 69-ата минута вкараха головете за домакините. За Саутхемптън Мохамед Елюнуси в 58-ата минута върна едно попадение, за 1:2.

За Брайтън това е трети успех в последните пет мача на тима. Саутхемптън продължи негативната си серия във Висшата лига, като това е пета поредна загуба за отбора, който няма успех вече в 12 поредни мача в първенството на Англия.

След18-ия си успех за сезона Брайтън е на шестото място в класирането, като изостава с пет точки от петия Ливърпул, но е и с мач по-малко.

За вече изпадналият от елитната дивизия тим на Саутхемптън това бе 25-а загуба за сезона.