Нотингам Форест победи Саутхемптън с 4:3 като домакин в последен мач от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол. Срещата се игра пред над 29 000 зрители на стадион "Сити Граунд" в Нотингам.

Домакините поведоха с 2:0 още до средата на първото полувреме. И двете попадения бяха дело на нигериеца Тайво Авонии. Аржентинецът Карлос Алкарас върна едно попадение за гостите, но в края на частта Морган Гибс-Уайт вкара от дузпа за 3:1.

В началото на второто полувреме Лянко намали на 2:3, но в 73-ата минута Данило възстанови преднината от 2 гола в полза на Нотингам. Джеймс Уорд-Праус вкара последното попадение в срещата. Това се случи в шестата минута на добавеното време на втората част, а малко преди това гол на Нотингам беше отменен поради засада.

С успеха Нотингам излезнаха на 16-а позиция с 33 точки, на 3 пред последния в зоната на изпадащите тим на Лестър. Саутхемптън са последни с 24 точки и почти са без шанс за оцеляване.