Нюкасъл победи Брайтън с 4:1 на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" в отложен мач от 25-я кръг на Премиър лийг.

Дениз Ундав откри в 22-та минута, вкарвайки си автогол след ъглов удар, а в четвъртата минута на добавеното време Дан Бърн удвои чрез асистенция на Киърън Трипиър. Ундав се реваншира през второто полувреме, след като намали резултата в 51-та минута, благодарение на подаване от Били Гилмор. Калъм Уилсън направи 3:1 в 90-та минута, а крайния резултат оформи Бруно Гимараеш в първата минута на добавеното време.

"Свраките" почти си осигуриха участие в груповата фаза на Шампионска лига през есента. Те се нуждаят едва от още 3 точки в оставащите два двубоя, за да не бъдат изместени от Ливърпул, който е с 4 точки назад при равен брой изиграни срещи.

Брайтън е с мач по-малко от Нюкасъл и Ливърпул, но има само илюзорни възможности за класиране в "Топ 4", където четвъртият Манчестър Юнайтед е на 8 точки пред "чайките" при равен брой двубои.