С гол на Ивайло Чочев в 117-ата минута отборът на ЦСКА 1948 се класира за финала в турнира за Купата на България по футбол.

В реванш от полуфиналите на турнира, който се изигра на стадион "Витоша“ в Бистрица, ЦСКА 1948 загуби като домакин от Локомотив (София) с 1:2. В първия мач "червените“ победиха в "Надежда“ с 3:2.

Така се стигна до продължения, в които Чочев вкара гола, който класира ЦСКА 1948 на финала на турнира.

Локомотив (София) "влезе" отлично в мача, като поведе с 2:0 в реванша с фантастичен гол на Дейвид Малембана в 9-ата минута и попадение на Селсо Рапосо в 18-ата.

В 29-ата минута ЦСКА 1948 получи дузпа, която Чочев вкара за 1:2. Двата отбора така и не успяха да си вкарат нови голове до края на редовното време и се стигна до продължения. В края им Чочев донесе успеха на ЦСКА 1948.

Локомотив (София) приключи мача с десет души, след като в 120-ата минута Дуарте бе изгонен.

Вторият финалист ще определят в Разград тимовете на Лудогорец и Черно море на 11 май (четвъртък). В първия мач, във Варна Лудогорец победи с 2:1.