Черно море е третият полуфиналист за Купата на България. Отборът на Илиан Илиев победи с 2:1 ЦСКА-София на стадион "Българска армия" в София.

В 48-та минута Брадли де Нойер игра с ръка в наказателното си поле. Впоследствие положението бе прегледано с ВАР и главният съдия Георги Димитров отсъди дузпа. Нападателят на "моряците“ Атанас Илиев прати топката в левия ъгъл на Димитър Евтимов, откривайки резултата в 51-та минута.

В 65-та Тибо Вион засече кълбото в собствената си врата след центриране на Алекс Фернандес за 2:0 в полза на гостите.

Най-чистото положение за "червените“ бе в 71-та минута, когато Дюкенс Назон удари горната греда с левия крак от воле. В 79-та минута Назон отново пропиля отлична възможност, след като негов удар срещна левия страничен стълб. "Армейците" намалиха изоставането си след автогол на Влатко Дробаров в четвъртата минута на добавеното време, оформяйки крайния резултат.

По-рано днес Лудогорец отстрани Спартак Варна, вчера Локомотив София се справи със Славия, а утре е последният 1/4-финал Арда - ЦСКА 1948. Жребият за следващата фаза е в четвъртък.