Лудогорец е вторият полуфиналист за Купата на България. Първенецът на България победи с 2:1 в Разград Спартак Варна. Възпитаниците на Ивайло Петев имаха доста труден мач, тъй като им се наложи да осъществяват пълен обрат.

В 25-та минута Родни Антуи напредна по левия фланг, потърси подаване към свой съотборник, но след неволно докосване от Нонато, кълбото се върна към вратата и попадна у Александър Белусов, който откри за варненци.

В 38-та минута Якуб Пьотровски отне топката на дясното крило, центрира в наказателното поле, където Кайо Видал овладя, обърна се към вратата и изравни - 1:1.

В 76-та минута Мануел Шоу овладя изчистена топка пред пеналтерията и я изпрати в горния ляв ъгъл на Иван Дичевски за 2:1.

По-късно тази вечер ЦСКА-София и Черно море играят на "Българска армия", а утре Арда и ЦСКА 1948 ще определят последния полуфиналист. Снощи Локомотив София надделя срещу Славия. В четвъртък е жребият за следващата фаза.