Локомотив София е първият полуфиналист за Купата на България. Отборът на Станислав Генчев отстрани с 2:1 Славия в квартал "Надежда".

В 15-та минута Антонио Вутов догони дълго изритана топка в предни позиции, навлезе в наказателното поле и отклони надясно към свободния Димо Балаков, който засече центрирането и откри с глава.

В 32-та Малембана стреля по диагонала вдясно в пеналтерията, Светослав Вуцов изби, но право в краката на Алан Диаш, който от непосредствена близост вкара топката във вратата. Попадението бе преразгледано с ВАР и впоследствие отменено заради засада.

В 73-та минута Тасев напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле и намери свободния Ахмед Ахмедов, който с плътен удар по земя изравни.

В последната минута на добавеното време от второто полувреме бившият играч на Левски Мартин Райнов донесе победата с глава, след отклоняване от Малембана при центриране в наказателното поле.