Отборът на Михалково спечели двудневния турнир по спортен риболов “Trout cup Devin 2024", провел се тази събота и неделя по поречието на река Девинска, в района на градския стадион.

В турнира по двойки участие взеха общо 46 човека от цялата страна, като за отбора-първенец се състезаваха Евгений Бон и Георги Гетов, информира Христо Пейков председател на Клуб по спортен риболов - Девин, организатор на мероприятието.

На второ място в отборното класиране се нареди тимът на “Титаник" с Георги Пеевски и Вилислав Коджабашев, а трети са Стефан Йорданов и Иван Михайлов от отбора на “МФ Таkle".

В индивидуалното класиране първи е Васил Шигарминов, следван от Вилислав Коджабашев и Евгений Бон.

Преди началото на състезанието във водите на река Девинска били пуснати и 300 балкански пъстърви с тегло от около 500 гр.