По нареждане на областния управител на Бургас днес стартира процедура по принудително изземване на язовир "Ахелой“, съобщиха за ФОКУС от Областна управа.
На място са изпратени екипи на полицията, представители на Областната администрация – Бургас, Басейнова дирекция, Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури и служители на Гражданска защита.
Всички те участват в изпълнението на издадената заповед, свързана с принудителното изземване на обекта.
На този етап той ще трябва да се стопанисва от държавата.
Според данни на областната администрация язовирът е бил експлоатиран от юридическо лице без необходимото правно основание.
След приключване на дейностите се очаква от Областна управа - Бургас да оповестят повече информация по случая.



13:27 / 25.06.2026
417



