Професионалната гимназия по химични технологии "Акад. Н. Д. Зелинский“ се сдоби с нов STEM център по химични и дигитални технологии, видя ФОКУС.
Специален гост на събитието бе заместник-кметът по образование, здравеопазване, социални дейности и младежки политики Михаил Ненов. На откриването присъстваха още директори на бургаски учебни заведения, бивши и настоящи учители, ученици и партньори на гимназията.
STEM центърът включва две големи специализирани лаборатории по химия и природни науки, една допълнителна лаборатория за практически занятия и кабинет по компютърни науки, оборудван с високопроизводителни компютърни системи и специализиран софтуер за обучение и симулации.
Лабораториите са оборудвани с най-съвременни измервателни уреди, дигитални сензори, интерактивни системи за визуализация, специализирани лабораторни станции, мултимедийно оборудване и средства за провеждане на експерименти в реално време. Новата база ще даде възможност на учениците да развиват практически умения, критично мислене и изследователски подход, които са ключови за успешната им професионална реализация.
STEM центърът ще позволи въвеждането на иновативни методи на преподаване, работа по проекти и интердисциплинарни дейности, които свързват науката с реалните предизвикателства на съвременния свят. Пространствата са създадени така, че да насърчават екипната работа, творческото мислене и интереса на учениците към научните изследвания.



17:15 / 25.06.2026
219



