Русия нанесе масивен удар по Одеса: Двама души са загинали, петима са ранени

©
Началникът на областното полицейско управление на Одеса Олег Кипер е съобщил, че серия от експлозии в града са станали около 1:00 часа сутринта.
"Врагът атакува Одеса с ударни дронове. Има много щети на гражданската инфраструктура, включително жилищни сгради. На някои места избухнаха пожари. В момента всички съответни служби работят за отстраняване на последствията от атаката“, е съобщил той в канала си в Telegram.
В 3 часа сутринта Кипер е допълнил, че в резултат на руската атака са унищожени високи сгради, частни домове, гражданска инфраструктура и автомобили. Пожари са избухнали на няколко места.
"Работата по отстраняване на последствията от удара продължава".
По-рано украинската медия съобщи, че в нощта на 30 април руската армия е атакувала Харков с дронове , което е довело до мащабни пожари и разрушения.
В резултат на масирани удари с безпилотни летателни апарати по Харков са разрушени жилищни сгради, гаражи, инфраструктурни съоръжения и са повредени автомобили. 10 пожара са избухнали в различни части на града.
Според предварителни данни, 45 души са ранени.
Освен това руските сили са нанесли удари по Днепър с дронове. В резултат на нападението един човек е загинал, а друг е ранен. В Днепропетровска област са повредени предприятие, жилищни сгради, автомобили, а ресторантски комплекс е избухнал в пламъци.