Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". Единстевинят българин в тенис елита отстъпи с 3:6, 1:6, 2:6 на № 15 в схемата Диего Шварцман от Аржентина, за 2 часа и 17 минути на корта.

По време на мача Димитров започна да чувства болки в превързаната си дясна ръка, но нито веднъж не поиска медицинско прекъсване.

Играта му тотално се срина във втория сет. Преди началото на третия Григор отиде до съблекалнята, върна се след минута-две и сякаш се възроди. Поведе с 2:0 гейма, но после пропусна цели четири геймбола. Започна нов срив, още по-тежък, за да се стигне до отпадането му.

Григор Димитров вече има 14 победи и 11 загуби във френската столица, а ще добави и 90 точки за световната ранглиста, които засега му гарантират 20-а позиция. Естествено, мнозина от играчите след него биха могли да го изместят, ако направят по-дълъг рейд в Париж.