Виляреал беше на четвърт час от домакински провал срещу Алавес, но успя да се наложи с 5:2 в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Така футболистите на Унай Емери записаха едва шестата си победа от началото на шампионата, но тя е най-изразителната.

Тъй като баските са в зоната на изпадащите, очакванията бяха са лесен успех на “жълтата подводница" и резултатът вече беше 2:0 в 27-ата минута. Точно преди паузата обаче Пере Понс намали, а “Eстадио де ла Серамика" замлъкна в 65-ата минута, когато след груби грешки на Пау Торес и вратарят Херонимо Рули, Алавес изравни в 65-ата минута.

Виляреал все пак намери сили да стигне до победата. В 76-ата Булае Диа реализира за 3:2, а само три минути след това Йеремино Пино покачи на 4:2. В 88-ата Морено довърши Алавес с попадение за 5:2.

Ключова за триумфа на домакините се оказа тройната смяна на Емери в 72-ата минута при резултат 2:2. Тогава той пусна на терена Пино, Алберто Морено и Алфонсо Педраса, които взеха участие и при трите последвали гола за тима.

Това беше последна среща и за двата отбора за годината. Първенството в Испания се подновява на 2 януари.