Президентът Станка Златева и Управителният съвет на Българската федерация по борба изразиха своите най-искрени съболезнования към семейството, близките, приятелите и съотборничките на Жанет Немет по повод нейната внезапна и преждевременна кончина.
Ето какво написаха от централата в официалния си фейсбук профил:
"Новината за загубата на Жанет ни изпълни с дълбока тъга. Скръбта ни е още по-голяма, защото през последните месеци работихме активно заедно с нея по подготовката й като част от бъдещето на българската женска борба. Благодарение на съвместните усилия беше осигурено държавно финансиране за състезателката, тя участваше активно в лагерите и тренировъчния процес на националния отбор на България по борба за жени и вече бе получила български документи за самоличност. Това бяха важни стъпки по пътя към окончателното й състезателно картотекиране за България.
След уреждането на необходимите отношения с международната организация на Световната борба, Управителният съвет на БФ Борба предстоеше да вземе решение, с което Жанет Немет официално да получи правото да представлява страната ни на международния тепих.
Днес обаче всички спортни планове и мечти отстъпват място на човешката болка от една тежка загуба. Българската борба загуби талантлива състезателка, а всички, които имаха възможност да работят с нея и да я познават, загубиха стойностен човек.
Покланяме се пред паметта на Жанет Немет.
Скърбим заедно с нейните близки. Почивай в мир!"



18:36 / 23.06.2026
286










