Днес в Национална спортна база "Раковски“ се проведе оглед на новите композиции на национален отбор ансамбъл – жени, с които българските грации ще се състезават през сезон 2026.
Под внимателния поглед на президента на Българската федерация по художествена гимнастика (БФХГ) Илиана Раева, вицепрезидента Невяна Владинова, генералния секретар Росина Атанасова, директора на националните отбори Деспа Кателиева, членовете на Управителния съвет и специалистите от треньорския и артистичния екип, ансамбълът представи първите варианти на своите нови съчетания.
През новия състезателен сезон ансамбъл-жени ще работи по двете композиции съгласно правилника - с 5 топки и 3 обръча + 2 чифта бухалки.
Въпреки ранния етап на подготовка, гимнастичките показаха сериозно отношение, концентрация и добра степен на готовност. Бяха разгледани всички компоненти на композициите, направени бяха корекции в съответствие с изискванията на правилника и дадени ценни насоки за последващата работа.
Първите впечатления са за интересни, динамични и модерни композиции, които поставят силна основа за предстоящия сезон.
"Пожелаваме здраве, вдъхновение и успешна подготовка на ансамбъла и треньорския щаб!
Сезон 2026 започва с амбиция, нова енергия и поглед към големите цели," написаха от БФХГ.



14:51 / 12.02.2026
1340










