България ще бъде представена от шестима състезатели на предстоящата Световна купа по спортна гимнастика, която ще се проведе в Сомбатхей (Унгария) от 26 до 28 септември.

При дамите ще разчитаме на Валентина Георгиева (прескок и греда) и Никол Стоименова (четири уреда).

При мъжете ще участват Дейвид Хъдълстоун (успоредка и висилка), Еди Пенев (земя и прескок), Кевин Пенев (земя, кон с гривни и прескок) и Давид Иванов (кон с гривни и успоредка).

Българските гимнастици ще бъдат водени от старши треньора на мъжкия национален отбор Милко Танкушев и от Филип Янев - личен треньор на Валентина Георгиева.

При съдиите пък имаме двама представители - Димитър Митев при мъжете и Нели Танкушева при жените.