Българските гимнастици спечелиха още два медала на Световната купа по спортна гимнастика във Варна
При мъжете Еди Пенев зае трето място на прескок, а при жените на греда Никол Стоименова също взе бронз.
Така България завършва с общо пет отличия (един златен, два сребърни и два бронзови), след като в събота Еди Пенев стана шампион на земна гимнастика, втори се нареди брат му Кевин Пенев, а на прескок европейската вицешампионка Валентина Георгиева взе сребро.
Днес Пенев получи 13.800 точки средна оценка и завоюва бронза. На първо място се класира Вей-Шън Цен (Тайван) с 14.183, следван от Себастиан Споневик (Норвегия) с 14.100.
Никол Стоименова, която влезе на финала като резерва, изигра отлично съчетанието си и с 12.500 точки се нареди трета. Победителка стана Марина Кинюк (Украйна) с 12.866, а втора е Селина Кикингер (Австрия) с 12.833.
На висилка Даниел Трифонов зае пето място, а Йордан Александров е шести.
За България
Това е най-успешната Световната купа за българската спортна гимнастика - десет финала и пет медала.



18:59 / 11.05.2025
1496










