Капитанът на ЦСКА Густаво Бусато изрази убеденост, че скоро кризата в резултатите ще бъде преодоляна и пред "червените“ предстоят по-добри времена.
Бразилският страж даде обширно интервю пред клубния сайт на "армейците“.
Освен капитан, Бусато е с най-голям стаж при "червените“ заедно с Иван Турицов, и е преживял достатъчно върхове и спадове през 7-те сезона, в които е част от ЦСКА.
"И аз, като феновете, много обичам ЦСКА – каза Бусато. - Ще дам пример – имам дъщеря на 5 години. След последния мач, който загубихме, тя плака много. Мисля, че тези нейни чувства са същите като на феновете на ЦСКА. Сега трябва футболистите, заедно с треньорския щаб на ЦСКА – като един екип, заедно да излезем от тежката ситуация и да върнем усмивките на хората. Да направим така, че да се гордеят с ЦСКА“.
Вратарят е сигурен, че ако отборът дава всичко от себе си, ситуацията ще се преобърне.
"Преживяваме труден момент – това може би е най-трудният момент в историята на клуба – анализира Бусато. - Но не можем да променим миналото, можем да променим само настоящето и бъдещето. Знаем, че пътят ще бъде дълъг и труден, трябва да имаме характер и да влагаме във всеки мач цялото си сърце. Само с енергия и смелост можем да променим ситуацията в ЦСКА“.
Любимецът на Сектор Г вярва в съотборниците си и в желанието им за промяна.
"Трудно е, защото има много нови играчи. Брахими дойде и само след 2 дни трябваше да играе – каза Густаво Бусато. - Новите се нуждаят от време, за да опознаят клуба и съотборниците си. Сега изграждаме отбор. Разбира се, нямаме време да чакаме, трябва да се върнем към победите. Не трябва само да говорим, а да действаме. Футболистите сме тези, които ще върнат ЦСКА на мястото, което заслужава. Всички сме тъжни заради лошите резултати. Но мога да ви гарантирам, че всички сме единни и искаме да измъкнем ЦСКА от това положение. Виждам блясъка в очите на всеки един. Волята и желанието, които влагат във всяка тренировка. Обичам да казвам – енергията, която влагаме в тренировките, е тази, която трябва да покажем и в мачовете. За мен най-добрият пример е последният мач. Показахме, че заедно можем и съм сигурен, че отборът е фокусиран изцяло, за да намери изход от тази ситуация. Както аз съм капитан, така има и други лидери в отбора. Всички имат една цел – ЦСКА да побеждава и да се върне на върха. Това е желанието на всички в тима“.
Според Бусато, ролята на старши-треньора Душан Керкез е ключова в преходния период за тима.
"Душан е много прям човек. Обича да ни гледа в очите и да ни казва истината. – заяви вратарят на ЦСКА. - Човек, който е много отдаден в работата. Много е интелигентен и взискателен към футболистите, защото търси съвършенството. Добър пример е това, което направи с Ботев (Пловдив). Те бяха в сложно положение, но той успя да обърне нещата и да върне Ботев на сцената".
Бусато е наясно от какво се нуждае отборът в сегашния момент.
"Хората трябва да знаят колко велик е ЦСКА – каза бразилецът. - Който дойде да играе тук, трябва да се запознае с историята на клуба. Трябва да е благодарен на Господ за възможността, която получава. Новите футболисти трябва да горят от желание, защото това е шансът на техния живот. Мисля, че това е нещото, което ще ни върне на пътя на победите и към върха. Както вече казах, желанието за победа е най-важно. Всички нови футболисти са на същото мнение. Те смятат, че идването в ЦСКА е шансът на живота им. Аз много вярвам в тях. Когато аз дойдох в ЦСКА, това бе шансът на моя живот. Виждам в тях същото желание като при мен. Това е пътят“.
Бразилецът е на мнение, че играта на ЦСКА в последния шампионатен двубой носи повод за оптимизъм.
"Мисля, че играхме добре. Беше най-добрият ни мач досега като колектив – отчете стражът. - Създадохме доста голови положения, но за нещастие не успяхме да отбележим гол. Във футбола трябва да вкарваш, за да печелиш. Но мисля, че сме на верния път. Мотивацията и енергията, с които излязохме в последния мач, трябва да е на същото ниво във всеки следващ двубой, за да можем да стигнем до голове и да дойдат победите. Тогава ще се завърне и самочувствието на отбора. ЦСКА е велик отбор, много голям клуб. Очакванията на хората са много високи. Който иска да играе в ЦСКА, трябва да е наясно с това. Трябва да знае, че напрежението тук е голямо. Всички сме длъжни да върнем клуба на върха. Това се очаква от нас. Трудни моменти винаги ще има, но точно те те изграждат. Минаха 5 трудни мача, разбира се, ЦСКА изостава, няма какво да се каже. Единственото, което е важно оттук нататък, е бъдещето. Имаме още 30 двубоя и, ако влизаме с енергията, характера и сърцето, с които започнахме в последния мач, ще вкарваме голове и ЦСКА ще побеждава. Ще успеем стъпка по стъпка да стигнем там, където искаме“.




14:23 / 28.08.2025
2146










