Окончателно - Кристъл Палас остава в Лига на конференциите

© x.com/BBCSport
Наказанието бе наложено, защото ръководството на столичани е пропуснало срока от 1 март, за да докаже, че няма конфликт на интереси с френския Олимпик Лион. Двата отбора бяха собственост на американския бизнесмен Джон Текстър, който продаде своя дял в английския клуб преди близо два месеца.
След това Текстър обяви, че се оттегля от ролята си на ръководител на Лион, но от УЕФА все пак решиха да не позволяват на Кристъл Палас да играе в Лига Европа.
Изявление на Спортният арбитражен съд, публикувано в понеделник, гласи:
"След като разгледа доказателствата, Комисията установи, че Джон Текстър, основател на Eagle Football Holdings, е имал акции в Кристъл Палас и Олимпик Лион и е бил член на борда с решаващо влияние върху двата клуба към момента на оценката на УЕФА. Комисията също така отхвърли аргумента на Кристъл Палас, че са били третирани несправедливо в сравнение с Нотингам Форест и Олимпик Лион. Комисията счете, че регламентите на УЕФА са ясни и не предоставят гъвкавост на клубове, които не отговарят на изискванията към датата на оценката, както твърди Кристъл Палас.“
Кристъл Палас започва европейското си участие от плейофния кръг, а мястото им в Лига Европа ще бъде заето от Нотингам Форест.
Актуални спортни новини:
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |