Илиан Илиев, треньор на Черно море, анализира поражението на водения от него тим от турския Истанбул Башакшехир в първи сблъсък от втори квалификационен кръг на Лигата на конференциите.
"Искам да благодаря на всички хора, които дойдоха да ни подкрепят, създадоха добра атмосфера. Бяхме разучили добре отбора им. Знаехме, че последните минути ще отпаднат. Искахме да докараме мача до равенство, за да може тогава да натиснем. За нещастие техния гол падна от недоглеждане. Трябваше ни повече смелост в атака, по-скоро самочувствие. Имахме ситуации, които ако бяхме изиграли с повече самочувствие, можеше да има и друг резултат. Това не отнема от усилията на футболистите. Загубихме първата битка, сега имаме втори мач в Истанбул", започна специалистът.
"Башакшехир са фаворити, но във футбола всичко е възможно. Имаме аргументи да отидем и да търсим добър резултат.
Да ти липсва смелост означава, че си малко респектиран от съперника. Знаем, че имат добри футболисти, но последните минути показахме, че можем да ги държим в напрежение", добави той.
"Не можем да правим генерални изводи, но мисля, че някои от новите се адаптират добре и навреме. След месец и половина работа мисля, че на този етап е добре.
Дойдоха много хора в работен ден от Варна, което е похвално и е награда за усилията на клуба. Съжалявам, че не успяхме да ги зарадваме с по-добър резултат", завърши Илиев.