Спартак Плевен направи промяна преди следващия си мач от НБЛ. В редиците на "синьо-белите“ за срещите от шампионата личи ново име в лицето на Декуан Брейси, който е картотекиран от лигата.

Американецът бе привлечен по-рано тази седмица и дебютира с екипа на "синьо-белите“ срещу Тарту Рок от Европейската северна лига. Гардът бе далеч от нужното ниво, тъй като имаше само една тренировка с отбора.

Брейси получи картотека за сметка на Брет Рийд. Американецът вече не фигурира сред картотекираните имена, но на този етап не се знае дали е освободен от състава. Тежкото крило не попадна и в групата за срещата с естонците.

Спартаклии запазиха бройката от петима чужденци, а най-много могат да бъдат регистрирани до 7 на сезон. В началото на седмицата плевенчани си осигуриха и услугите на Игор Кесар, който също игра срещу Тарту, но още не е картотекиран. От клуба признаха, че ще се разделят с част от чуждестранните си баскетболисти, като повече яснота ще има в близко бъдеще.

Утре Спартак ще има гостуване на Академик Бултекс 99 в осмия кръг от 13:00 часа в зала "Сила“.