Виктория Томова приключи участието си във втория за годината турнир от Големия шлем "Ролан Гарос“ във втория кръг.

Първата ракета на България при жените, която участва за трети път в основната схема при жените на турнира в Париж и достигна за първи път до втория кръг, даде сериозна битка на 37-ата в ранглистата Синю Уанг от Китай, но в крайна сметка загуби с 5:7, 7:5, 1:6 и 2 часа и 20 минути игра.

Двубоят бе прекъсван на два пъти заради дъжд.

В третия сет най-силната българска тенисистка успя да спаси три мачбола, но Уанг успя да затвори мача от четвъртия опит.

Томова и Уанг се изправиха една срещу друга за четвърти път при професионалистките, като китайката постигна третия си пореден успех.

В третия кръг азиатката ще премери сили с 41-ата в света Анастасия Потапова. Рускинята победи във втория кръг 76-ата в ранглистата Виктория Голубич от Швейцария с 6:2, 6:2.