Австралиецът Алекс де Минор стартира с бърз успех участието си във втория за годината турнир от Големия шлем "Ролан Гарос“.

25-годишният тенисист, който е поставен под №11 в схемата, победи в първия си мач на турнира 60-ия в света Алекс Микелсен от Съединените щати с 6:1, 6:0, 6:2. Американският тийнейджър успя да задържи Де Минор на корта едва 1 час и 51 минути.

Това бе втори мач между двамата при професионалистите, като Микелсен е без спечелен сет срещу Де Минор.

Австралиецът ще играе за четвърти път във втория кръг на турнира в Париж при мъжете в кариерата си, като досега не е успявал да се промъкне до третия. Преди година Де Минор приключи именно във втория кръг.

Следващият му съперник ще бъде испанец. Той ще бъде определен от мача между 64-ия в ранглистата Жауме Мунар и 81-ия Роберто Баутиста-Агут.