Рома надигра Удинезе с 2:1 като гост в отложен двубой от 32-ия кръг на Серия "А". Той започна на 14 април, но в 72-та минута при 1:1 защитникът на "римските вълци" Еван Ндика се свлече на земята без контакт със съперник. Впоследствие той бе откаран в болница, а диагнозата бе гръдна травма. През това време заради притеснението на съотборници, съперници и треньорски щаб на столичани, главният арбитър реши да прекъсне срещата за неопределено време.

Преди 11 дни аржентинският полузащитник Роберто Перейра откри за домакините в 23-та минута преди белгийският нападател Ромелу Лукаку да изравни в 64-та, когато бе намерен от халфа Браян Кристанте. Днес именно Кристанте намери целта в 5-ата минута от добавеното време, благодарение на асистенция от аржентинския нападател Пауло Дибала.

Удинезе е 17-и във временното класиране с 28 точки. Рома е 5-и с 58.