Йордания победи Южна Корея с 2:0 и се класира за първи път в историята за финал в турнира за Купата на Азия по футбол.

Срещата се игра на стадион "Ахмад бин Али" в Ал Райан, Катар.

"Азиатските тигри" поведоха след гол на звездата им и такава на английския гранд Тотнъм - Хьон Мин Сон в 19-ата минута, но попадението беше отменено поради засада.

В 29-ата минута Язан Або Ал Араб от Йордания събори съперник в своето наказателно поле и съдията Мохамед Абдула Хасан Мохамед първоначално отсъди дузпа, но след преглед от ВАР, арбитърът отмени решението си.

Язан Ал Наймат откри резултата с гол в 53-ата минута. Асистенцията беше на халфа на френския Монпелие Муса Ал-Тамари.

Самият Ал-Тамари беше точен за 2:0 в 66-ата, а головият пас бе на Низар ал Рашдан.

В битка за титлата Йордания ще срещне спечелилия измежду Иран и настоящият победител и домакин - Катар, които играят утре от 17:00 часа българско време.