Отборът на Талерес Кордоба постигна важна победа като гост над Уракан с 1:0 в мач от 25-ия кръг на футболния шампионат на Аржентина.

Гостите стигнаха до трите точки с попадение на Хосе Ромеро в 85-ата минута на мача.

След 14-ата си победа за сезона Талерес уверено продължава да е на второто място в класирането. Тимът изостава в 6 точки от лидера Ривър Плейт, но е и с мач повече. Талерес има аванс от пет точки пред третия Сан Лоренцо, но и мач повече.

За отбора на Уракан това бе 14-а загуба за сезона, като отборът е на предпоследната 27-а позиция, като има само точка преднина пред последния Арсенал Саранди, но и мач повече.

В друг мач от кръга тимовете на Сармиенто Хунин и Велес Сарсфийлд приключиха без да излъчат победител – 1:1.

Мачът завърши изключително драматично, като головете паднаха дълбоко в добавеното време на срещата.

Домакините откриха резултата в десетата минута на допълнителното време с гол на Мануел Монако от дузпа. Две минути по-късно Велес изравни с попадение на Леонардо Хара.

В класирането Сармиенто е на 17-а позиция, а Велес е на 21-ото място, като изостава от Сармиенто с 3 точки.

Без победител завърши и мача между Годой Крус и Дефенса и Хустисия – 2:2. Двата тима приключиха мача с по десет души.

Дефенсия и Хустисия са на четвъртото място, Годой са осми.