Еквадорският Емелек изхвърли уругвайския Данубио от турнира Копа Судамерикана още след груповата фаза на състезанието.

В мач от последния, шести кръг в група "B“ на състезанието, в директен сблъсък за участие в 1/16-финалния плейоф Емелек победи у дома Данубио с 2:1.

С попадения на Брайън Карабали  в 36-ата минута и на Едгар Ластре в 64-ата минута тимът на Емелек си осигури добър аванс. Диего Веира върна едно попадение в 65-ата минута за крайното 2:1 за Емелек.

В другия мач от групата парагвайския Гуарани победи аржентинския Уракан с 2:0.

Гуарани завършват на първото място в групата и се класират направо за осминафиналите на турнира. Емелек са втори, като ще играят в 1/16-финалните плейофи. Данубио и Уракан отпадат от състезанието.

В група "G“ бразилският Гояс постигна трета победа, след като се наложи при гостуването си на колумбийския Санта Фе с 2:1. Гол на Матеуш Сантош дълбоко в добавеното време на мача донесе успеха на Гояс.

Преди това Гилерме в 24-ата минута даде преднина на Гояс, но в 72-ата минута Уго Родайега изравни.

С успеха Гося се класира за осминафиналите на турнира.

В другия мач от групата перуанският У. Де Депортес победи у дома аржентинския Химнасия (Ла Плата) с 1:0. Гол на Киспе Кордова в 40-ата минута донесе ценния успех за перуанците, който ги класира за 1/16-финалните плейофи на турнира.

Санта Фе и Химнасия приключват участието си в състезанието още след груповата фаза.