Мъжкият ни национален отбор ще играе днес от 13:10 часа срещу домакина Япония в Лигата на нациите в град Нагоя.

Възпитаниците на Пламен Константинов допуснаха две драматични поражения и един успех до момента. Първо "трикольорите" загубиха с 2:3 от Китай, впоследствие победиха с 3:0 четвъртите в света Словения, а вчера поведоха с 2:1 гейма срещу сребърните медалисти от последното Световно първенство Полша, но отстъпиха с 2:3.

В момента българите са на осмо място от 16 състава с 5 точки.

Домакините са по-убедителни и надвиха с 3:0 Иран преди 4 дни, а вчера се справиха с 3:1 срещу Сърбия. "Самураите" имат 6 точки и са четвърти.

Следващата седмица "лъвовете" се прибират у нас и ще бъде изготвена програма за възстановяване на Цветан Соколов, който не пътува за Страната на изгряващото слънце заради контузия.

През август и септември страната ни е домакин във Варна на Европейското първенство заедно с Македония, Италия и Израел, а впоследствие предстоят олимпийските квалификации в Китай за Париж следващото лято.