Френският шампион Пари Сен Жермен загуби с 2:3 от тима на Клермон като домакин в среща от последния 38-и кръг на Лига 1. Мачът се игра пред пълни трибуни на стадион "Парк де Пренс" във френската столица и беше прощален за звездата на тима - Лионел Меси.
Световният шампион със състава на Аржентина обяви, че напуска клуба след края на сезона, след което и от ПСЖ излязоха с информация, че носителят на рекордните 7 отличия "Златна топка" няма да играе повече за френския гранд.
Серхио Рамос, който след този мач също вече не е част от клуба, отбеляза първия гол в мача - в 16-ата минута, а Килиан Мбапе покачи за 2:0 с попадение от дузпа в 21-ата.
Гостите изравниха още до края на първата част чрез попадения на Гастия и Зефан, а Киай пропусна дузпа в 37-ата минута.
През второто полувреме Грежон Киай се реваншира за пропуска от бялата точка и донесе успеха на своите.
Въпреки загубата ПСЖ приключват на първо място с 85 точки. Клермон са осми с 59.
Ето и всички резултати от мачове от последния 38-и кръг в Лига 1:
Аячо - Марсилия 1:0
Брест - Рен 1:2
Лориан - Страсбург 2:1
Монако - Тулуза 1:2
Нант - Анже 1:0
Ница - Лион 3:1
Оксер - Ланс 1:3
Реймс - Монпелие 1:3
Троа - Лил 1:1




00:16 / 04.06.2023
1690










