Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров научи следващия си противник на корта на Откритото първенство на Франция.

Това ще бъде финландеца Емил Руусувуори, който стигна втори кръг след успех на старта над представителя на домакините Грегоар Барер с 6:2, 6:7(9), 5:7, 6:1, 6:4. Срещата продължи 4 часа и 17 минути.

На свой ред Димитров стигна без проблем "Топ 64" след категоричен успех с 3:0 сета над Тимофей Скатов от Казахстан.

Българинът и финландеца до момента не са играли помежду си в официален мач.

Руусувуори се намира на 46-о място в световната ранглиста, а този сезон достигна до върховото за него 37-о. Това се случи през април.

Представителят на Финландия няма спечелени титли на ниво "ATP", но през тази година стигна до четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Маями, а на този в Мадрид взе сет на настоящия номер 1 в света - Карлос Алкарас от Испания.

Срещата между Димитров и Руусувуори се очаква да се играе в четвъртък, а победителят ще спори в следващия кръг със спечелелилия от мача между осмия поставен Яник Синер от Италия и Даниел Алтмайер от Германия.