Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи казахстанеца Тимофей Скатов с 6:0, 6:3, 6:2 в първия кръг от Откритото първенство на Франция "Ролан Гарос".

В първия сет на корт № 13 първата ни ракета не загуби нито гейм. Втората част започна с пробив за Скатов, но той бе моментално върнат. В четвъртия гейм бившият № 3 постигна втори брейк и затвори сета с 6:3. В заключителната част сънародникът ни изгради преднина от два пробива в петия и седмия гейм, затваряйки срещата с 6:2 за час и 54 минути.

В следващата фаза Григор Димитров ще играе с финландеца Емил Руусувуори, който надделя в 5 сета срещу французина Грегоар Барер с 6:2, 6:7(7), 5:7, 6:1, 6:4.

Миналата година 32-годишният българин достигна трети кръг, където бе спрян от аржентинеца Диего Шварцман след 3:6, 1:6, 2:6.