Отборът на Астън Вила завърши с победа участието си в сезона във Висшата лига на Англия, побеждавайки Брайтън с 2:1 в мач от последния 38-и кръг.

Победата осигури на тима седмото място в крайното подреждане и място в плейофния кръг на Лигата на конференциите през следващия сезон.

Тимът на Унай Емери беше сред изпадащите в края на миналата година, но след силен втори полусезон ликува с първо класиране за европейските клубни турнири от 13 години насам.

Дъглаш Луис даде преднина на домакините с гол в 8-ата минута, а Оли Уоткинс покачи в 26-ата на 2:0. Гол на гостите беше отменен поради засада в 20-ата, а в края на първото полувреме Дениз Ундав намали на 2:1.

През втората част не паднаха попадения.

В крайното класиране Астън Вила са седми с 61 точки, а Брайтън са шести с 62 и също ще играят в Европа през новия сезон.