Тимът на Саутхемптън завърши сезона във Висшата лига на Англия със зрелищно равенство 4:4 с гранда Ливърпул. Мачът се игра пред над 31 000 зрители на "Ст. Мери Стейдиъм" в Саутхемптън.

"Мърсисайдци" излезнаха напред в резултата още в 10-ата минута чрез попадение на Диого Жота, а само 4 по-късно Роберто Фирмино покачи за 2:0. Още до почивката домакините изравниха чрез Джеймс Уорд-Праус и Камал Дийн Сюлеймана. През второто обратът стана пълен след попадения на Сюлемана (58') и Адам Армстронг (62'). Между 72-ата и 73-ата тимът на Юрген Клоп вкара два гола чрез Коди Гакпо и Диого Жота, с което двата отбора оформиха равенство.

Саутхемптън завършват на последната 20-а позиция и изпадат от Висшата лига, а Ливърпул са на пето място с 67 точки и няма да участват в Шампионска лига през следващия сезон, но си гарантираха участие в Лига Европа.