Отборите на Рома и Салернитана завършиха наравно 2:2 в мач от 36-ия кръг от първенството на Италия.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата чрез Антонио Кандрева в 12-ата минута и Булайе Диа в 54-ата, но Рома изравняваше с голове на Стефан Ел Шааруи в 47-ата минута и на Неманя Матич в 83-ата минута.

Гол за Рома на бразилеца Родриго Ибанес в добавеното време на първата част бе отменен след намеса на системата ВАР.

Треньорът на Салернитана Пауло Соуса бе изгонен от резервната скамейка в 86-ата минута.

За Рома това е трето поредно равенство във всички турнири. Салернитана стигна до третото си равеснство в последните си пет мача в шампионата.

След деветото си равенство за сезона Рома е на седмото място в класирането, на точка зад шестия – Аталанта.

Салернитана регистрира 15-о равенство, като е на 15-о място с равен актив с 14-ия Емполи.